Nasıl Dua Etmeliyiz?

Home | Nasıl Dua Etmeliyiz?

Dua etmek, sadece Allah ile konuşmaktır. Dua ettiğimizde Allah’a olan saygımızı ve hayranlığımızı dile getiririz. Allah’ın huzurunda alçakgönüllülükle, tüm samimiyetimizle içimizden geçen her şeyi söyleyebiliriz. Kaygılarımızı, korkularımızı, umutsuzluğumuzu, yardım ihtiyacımızı, şükürlerimizi, sevincimizi dua ile Allah’a ifade ederiz. Allah bizi bizden daha iyi tanıyor, bu yüzden ne söylediğimizden çok nasıl bir yürekle söylediğimizi önemsiyor.

Dilerseniz aşağıdaki dua şeklini size yol göstermesi için kullanabilirsiniz.

“Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır.” (İncil/Matta 7:7-8)

“Ey Rabbim! Ayette denildiği gibi yalnızca senden diliyorum, yalnızca seni arıyorum. Biliyorum ki sen alçakgönüllülere merhamet edersin. Bugün senin huzurunda kendimi alçaltıyorum. Kendi aklıma göre değil senin sözlerine göre seni aramak istiyorum. Bunca zamandır yüreğimde seni olduğu gibi tanıma isteğinin neden var olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Çünkü fark ediyorum ki aslında beni arayan sensin, kendini bana tanıtmak istiyorsun. Evet ya Rab, senin hakkındaki tüm gerçeği bilmek istiyorum. Bana doğru yolu göster. Varlığını hissettir. Bu ayetlerde söylediğin gibi yalnızca senin kapına geldim ve yalnızca seni bilmek istiyorum. AMİN”

Eğer bu duayı ettiyseniz veya aklınıza takılan bir sorunuz varsa,
aşağıdaki butonu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.