Allah’ın Sevgisi

Allah’ın sevgisi nedir? O, sevgisini insanlara nasıl gösteriyor? Biz günahkar olduğumuz halde onun sevgisi nasıl kavrayabiliriz?

Devam edin » Allah’a dua edin » Sorularınız Var Mı? »

 

Allah’ın Tasarımı

Allah bu dünyanın yaratıcısıdır. Her bir kişiyi o yarattı -sen dahil! Sen eşsizsin, onunla bir ilişkide olabilmen için o seni yarattı. Onu tanıman ve sevgisinden keyif alman için seni istiyor.

Hasar Görmüş İlişki

Ancak, Allah ile ilişkimiz bir şekilde hasar gördü. Allahsız bir şekilde yoldan sapmıştık. Çünkü günahlarımız Allah ile aramızda bir leke oluşturmuş ve bizi küstürmüştü. Ama Allah insanları seviyordu ve ilişkimizi yeniden onarmak istemesinin nedeni buydu. Bu ilişkiyi kendi başımıza onarmamız mümkün değildi, ama o bunu yapabilirdi. Harika bir kurtarma planın yaptı: Allah, Allah’ın sözü bir insan olarak bize olabileceği en yakın şekilde dünyaya geldi.

Onarılmış İlişki

İsa Mesih bizi kurtarmak için bir insan olarak dünyaya geldi. Bizi günahlarımızdan kurtarmak için geldi. Allah’a giden tek yolun kendisi olduğunu söyledi. Onun aracılığıyla, kurtarıcımızla, bağışlanma, yeni yaşam ve Allah ile sağlıklı bir ilişkiye sahib olabiliriz. İsa aracılığıyla Allah ile buluşabiliriz.

Allah’ın Daveti

Şimdi, bu davet size uzatılıyor. Allah ile sonsuz yaşam, bağışlanma ve yenilenme daveti. Daveti yanıtlamakta özgürsünüz. Eğer İsa’ya iman ediyorsanız,siz de Allah’ın sevgisini deneyimleyebilirisiniz.