turkey-1104206_1920 (2)

Terör Korkusu


Etrafımıza bakınca, dünyamızın delirmiş olduğunu düşünüyoruz sanki bir kabusun içindeyiz. Ama sabah kalkınca bunun bir rüya olmadığını hemen fark ediyouz. Başımına ne gelecek? Bir sonraki patlama nerede olacak? Acaba sevdiğim insanlar güvende olacak mı? Bu korku yavaş yavaş içimizi kemirmeye başlar, hayatımızı felç eder, içimizde büyür, huzurumuzu çalar, uykularımızı kaçırır…

Biz insan olarak hepimiz korkuyoruz.

Kutsal kitap’ta Hz. İsa teröristler hakkında bir şey acıkladı diyorki bu durumda iki farklı korku var.

“Dostlarım, size şunu söyleyeyim, insanlardan korkmayın. Bedeni öldürebilirler, fakat ondan fazlasını yapamazlar. Esas kimden korkmanız gerektiğini size söyleyeyim. Sizi öldürüp cehenneme atma gücü olan Allah’tan korkmalısınız. Evet, size diyorum, esas korkmanız gereken Allah’tır. Beş serçe ancak iki metelik eder. Fakat Allah hiçbirini unutmaz. Allah başınızdaki saç tellerinin sayısını bile bilir. Korkmayın. Siz serçelerden daha değerlisiniz.”   (İncil/Luka 12:4-7)

Bu iki korkunun arasında iki fark vardır. İnsan korkusunda huzur sevgi ve rahat yok ve seni korkutan insanların amacı evini, canını, huzurunu elinden almaktır. Ama Allah korkusu böyle değildir. Amacı beni mahvedip cehenneme göndermek değildir. Tam tersine cehenneme gitmeyi tercih eden beni bu sonsuz yargıdan kurtarmaktır. Onun korkusunda sevgi vardır. O yüzden bu tarif ettiğimiz yarıtıcımız olan Allah’la barışırsan, korkma, çünkü saçındaki tellerin sayısını bilen için bir kaç serçeden çok daha değerlisin.

Ne mutlu Allah’la barıştım diyene

Daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıya tıklayınız.

[ba-button link=”https://allahitanimak.com/allahin-sevgisi/” color=”orange” target=”self”]Devam edin »[/ba-button]