Durduramıyorum; Bağımlıyım!

Home | Durduramıyorum; Bağımlıyım!

Durduramıyorum; Bağımlıyım!

Çaresizsiniz. Vücudunuzdaki her bir kemik sızlıyor. Bu sizi tüketiyor ve ona sahip olmak için her şeyi yapabilirsiniz. Ona sahip olmanız gerek – Şimdi.

Bu bağımlılığınızı yenmek istiyorsunuz. Ama o sizi kontrol ediyor. Ne yapabilirsiniz?

Bağımlı olduğunuz şey – uyuşturucu, alkol, pornografi, kumar- her ne ise, bir çaresi vardır. Kutsal Kitap’ta Tanrı bize vaatte bulunur: “Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar! Bana gelin, ben size rahat veririm” (Matta 11:28). O sizi özgür kılmayı ve size kendi Oğlu İsa Mesih’te yeni bir yaşam vermeyi istiyor. Zayıflığımızda O gücümüzdür.

Hiç kimse iyileşmek için kolay bir yol vaat edemez. Fakat Mesih sizinle yürüyecek ve dayanmanız için size sağlam bir temel sunacaktır. Artık utanç içinde, boş ve yıkılmış hissetmenize gerek yoktur. Sadece size gerçek ve kalıcı umut veren Mesih İsa’nın sevgi dolu kollarına koşun…

[ba-button link=“https://allahitanimak.com/gercek-hikayeler/” color=”red” target=”self”]Gerçek Hikayelere Bakın >>[/ba-button]         [ba-button link=“https://allahitanimak.com/bir-dua/soru/” color=”blue” target=”self”]Sorularınız Var Mı? »[/ba-button]

 

Bi Bak bakalim…

1. Tanri seni seviyor ve senin için bir plani var!

Kutsal Kitap der ki, “ Çünkü Tanri dünyayi o kadar çok sevdi ki biricik Oglunu [Isa Mesih’i] verdi. Öyle ki O’na iman eden hiç kimse mahvolmasin hepsi sonsuz yasama kavussun.” (Yuhanna 3:16)
Jesus said, “I came that they may have life and have it abundantly” — a complete life full of purpose (John 10:10).
Isa dedi ki, “ Bense insanlar yasama, bol yasama sahip olsunlar diye geldim” – tümüyle bir amaca sahip tam bir yasam (Yuhanna 10:10)
Fakat bir problem var:

2. Insan günahlidir ve Tanri’dan ayri düsmüstür.

Bizler Kutsal Kitap’in günah olarak adlandirdigi kötü seyler yapmakta ya da kötü düsüncelere sahip olmaktayiz. Kutsal Kitap der ki: “Herkes günah isledi ve Tanri’nin yüceliginden yoksun kaldi.” (Romalilar 3:23)
Günahin ücreti ölüm yani Tanri’dan ruhsal olarak ayrilmadir. (Romalilar 6:23).
Iyi Haber?

3. Tanri günahlarimiz için kendi Oglunu gönderdi!

Isa bizlerin yerine öldü öyle ki bizler sonsuzlukta yasayabilelim.
“Tanri ise bizi sevdigini sununla kanitliyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü.” (Romalilar 5:8).
Fakat bu O’nun çarmihtaki ölümü ile sonlanmadi. O dirildi ve Yasiyor!
“Kutsal Yazilar uyarinca Mesih günahlarimiza karsilik öldü, gömüldü ve Kutsal Yazilar uyarinca üçüncü gün ölümden dirildi. (1 Korintliler 15:3-4).
Isa Tanri’ya giden Tek Yoldur.
Isa, “Yol, gerçek ve yasam Ben’im” dedi. “Benim araciligim olmadan Baba’ya kimse gelemez. (Yuhanna 14:6)

4. Tanri’nin bagislamasini kabul etmek ister misin?

Bizler kendi kurtulusumuzu kazanamayiz; Bizler Tanri’nin Oglu’na yani Isa Mesih’e iman ettigimizde Tanri’nin lütfu araciligiyla kurtuluruz. Tüm yapmamiz gereken günahkar oldugumuza ve Mesih’in bizlerin günahlari için öldügüne iman etmek ve Ondan bagislanma dilemektir. O sizi taniyor ve seviyor. Onun ilgilendigi sizin yüreginizin tutumu ve dürüstlügünüzdür. Mesih’i kurtriciniz olarak kabul etmek için asagida verilmis olan duayi tekrarlamanizi tavsiye ederiz:

“Rab Isa Mesih,
Hayatimda yaptigim yanlis isler için senden özür dilerim. Senden bagislanma diliyorum ve yanlis olarak yaptigimi bildigim her seyden simdi dönüyorum. Beni günahtan özgür kilmak adina çarmihta öldügün için sana sükrederim. Lütfen yasamima gel ve Kutsal Ruh’un ile beni doldur. Ve sonsuza dek benimle ol.
Tesekkürler Rab Isa,
Amin.”

Bu duayi ettiniz mi?

[ba-button link=”https://allahitanimak.com/bir-dua/daha_derin/” color=”red” target=”self”]EVET, daha da ilerlemek isterim »[/ba-button]

[ba-button link=”https://allahitanimak.com/bir-dua/soru/” color=”blue” target=”self”]HAYIR, ama hala ögrenmek isterim »[/ba-button]