Arslan'ın Tanıklığı
Ben Türkmenistan'da Müslüman bir aile doğdum. Babamı kaybetmiştim. Ailemin durumu o kadar da iyi değildi. Namaz kılıyordum, oruç tutuyordum, ama yine de aklımda hep şu soru vardı: “Ben nereye gideceğim?” Devamını izle >>
Add-On Marketplace

Add-On Marketplace

Load up your own sections, themes and plugins using PageLines' one of a kind extension marketplace.
Yahya'nın Tanıklığı
Babam 1990 yılında rahmetli oldu. Ben çok fazla hatırlamıyorum. O zaman altı yaşındaydım. Köyde okula giderken, öğretmenlerim ve hocaya, köyün diğer büyüklerine din hakkında sorular soran bir çocuktum. Tanrı yaratan bizi, yani Allah, niçin yaratmış, öldükten sonra ne olacak? Devamını izle >>

Man van Nazareth

Stel nu dat Jezus werkelijk degene is van wie de Bijbel zegt dat Hij is, de Zoon van God. Wat als Zijn dood niet gewoon een tragisch ongeval was, maar een deel van Gods eeuwige plan om onze redding mogelijk te maken? Ik denk dat je het ermee eens bent dat dat het verschil zou maken. Ga verder » Wie is Jezus
Okan'ın Tanıklığı
Hayatımda çok kere bir sığıntı gibi hissetmiştim. Kendi ailem olsun, arkaşlarım olsun... Devamını izle >>

Een interactieve reis

Is het je wel eens overkomen dat je met iemand via de telefoon in gesprek was en de verbinding werd verbroken? Het eerste wat je probeert is om opnieuw contact te leggen! Onze relatie met God werd ook verbroken. Hij heeft er alles aan gedaan om weer contact te leggen. Ga verder » Een brief voor jou

Depresyondayım. Yaşama heyecanım kalmadı. Bayramlar bile artık beni heyecanlandırmıyor.

Alışveriş merkezleri paketlerle doludur, komşular süslenirler ve dostlar tatil planları yapar. Onlara katılmak istersin ama hayal kırıklığı ile üzülmene engel olamazsın. Hediyelik eşyalar içindeki boşluğu doldurmaz.

Fakat Tanrı diyor ki yalnız değilsin. O seni önemsiyor. O senin adını biliyor ve hangi zor durumlardan geçtiğini anlıyor. O senin üzüntüleri taşıyor ve eğer O’nu kabul edersen, seninle birlikte yürümek istiyor. O senin dostun, sırdaşındır. O seni dinler.

Bayramların seni yalnız ve teşviki kırılmış bir şekilde hissettirmesine izin verme. Depresyon ve üzüntülerin yerine sadece Tanrı’nın sana sunabildiği umudu özgür bir şekilde kabul et…

Gerçek Hikayelere Bakın >>         Sorularınız Var Mı? »

 

Bi Bak bakalim…

1. Tanri seni seviyor ve senin için bir plani var!

Kutsal Kitap der ki, “ Çünkü Tanri dünyayi o kadar çok sevdi ki biricik Oglunu [Isa Mesih’i] verdi. Öyle ki O’na iman eden hiç kimse mahvolmasin hepsi sonsuz yasama kavussun.” (Yuhanna 3:16)
Jesus said, “I came that they may have life and have it abundantly” — a complete life full of purpose (John 10:10).
Isa dedi ki, “ Bense insanlar yasama, bol yasama sahip olsunlar diye geldim” – tümüyle bir amaca sahip tam bir yasam (Yuhanna 10:10)
Fakat bir problem var:

2. Insan günahlidir ve Tanri’dan ayri düsmüstür.

Bizler Kutsal Kitap’in günah olarak adlandirdigi kötü seyler yapmakta ya da kötü düsüncelere sahip olmaktayiz. Kutsal Kitap der ki: “Herkes günah isledi ve Tanri’nin yüceliginden yoksun kaldi.” (Romalilar 3:23)
Günahin ücreti ölüm yani Tanri’dan ruhsal olarak ayrilmadir. (Romalilar 6:23).
Iyi Haber?

3. Tanri günahlarimiz için kendi Oglunu gönderdi!

Isa bizlerin yerine öldü öyle ki bizler sonsuzlukta yasayabilelim.
“Tanri ise bizi sevdigini sununla kanitliyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü.” (Romalilar 5:8).
Fakat bu O’nun çarmihtaki ölümü ile sonlanmadi. O dirildi ve Yasiyor!
“Kutsal Yazilar uyarinca Mesih günahlarimiza karsilik öldü, gömüldü ve Kutsal Yazilar uyarinca üçüncü gün ölümden dirildi. (1 Korintliler 15:3-4).
Isa Tanri’ya giden Tek Yoldur.
Isa, “Yol, gerçek ve yasam Ben’im” dedi. “Benim araciligim olmadan Baba’ya kimse gelemez. (Yuhanna 14:6)

4. Tanri’nin bagislamasini kabul etmek ister misin?

Bizler kendi kurtulusumuzu kazanamayiz; Bizler Tanri’nin Oglu’na yani Isa Mesih’e iman ettigimizde Tanri’nin lütfu araciligiyla kurtuluruz. Tüm yapmamiz gereken günahkar oldugumuza ve Mesih’in bizlerin günahlari için öldügüne iman etmek ve Ondan bagislanma dilemektir. O sizi taniyor ve seviyor. Onun ilgilendigi sizin yüreginizin tutumu ve dürüstlügünüzdür. Mesih’i kurtriciniz olarak kabul etmek için asagida verilmis olan duayi tekrarlamanizi tavsiye ederiz:

“Rab Isa Mesih,
Hayatimda yaptigim yanlis isler için senden özür dilerim. Senden bagislanma diliyorum ve yanlis olarak yaptigimi bildigim her seyden simdi dönüyorum. Beni günahtan özgür kilmak adina çarmihta öldügün için sana sükrederim. Lütfen yasamima gel ve Kutsal Ruh’un ile beni doldur. Ve sonsuza dek benimle ol.
Tesekkürler Rab Isa,
Amin.”

Bu duayi ettiniz mi?

EVET, daha da ilerlemek isterim » HAYIR, ama hala ögrenmek isterim »